İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

* Kira Sözleşmesi       * Sorumluluklar      

İletişim ve Rezervasyon


Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa ParkıÜzümlü Üzümlü Mahallesi / Kaş / Antalya Üzümlü Hakkında Detaylı Bilgi


     Üzümlü köyü , Büyük şehir yasasından sonra Kaş'ın Üzümlü Mahallesi olmuştur .Üzümlü köyü Osmanlı zamanında Rumlarla Türklerin birlikte yaşadığı eski bir köydür . Eski ismi Margaz dır . Üzümlü mahallesinin temel geçim kaynağı da eski isminden gelen Margaz üzümüdür . Margaz üzümü endemik bir tür olup sadece Rodos adası , Üzümlü ve İslamlar köyleri ile son zamanlarda tama anlamıyla kıvamında olmasa da Arsa köyde üretilen ve Türkiye'nin her yerine gönderilen değerli bir üzüm türüdür .

     Üzümlü köyü geçmişten günümüze bölgedeki öncü yerleşim yerlerinden birisidir . Üzümlü Köyü içinde Sağlık ocağı ( ASM )  , İlköğretim okulu gibi hizmetler yıllardır bulunmaktadır . Ayrıca Üzümlü mahallesi halkı bölge tarafından sevilen ve takdir edilen bir halktır . Üzümlü mahallesi içinde 2 tane Market ve 1 tane de Bakkal bulunmaktadır . Buralardan gereksinim duyacağınız alışverişi yapabilirsiniz . Ayrıca marketlerden bir tanesi evlere ve villalara da servis yapmaktadır . Ayrıca köy içinde Pide salonu bulunmakta olup evlere ve villalara servis yapmaktadır . Yeni yeni açılan gözleme ve sabah kahvaltısı veren işletmeler de yine üzümlü köyü içinde mevcuttur . Ayrıca köylülerin doğal olarak ürettiği ürünlerden de temin etme şansınız vardır bu konuda sayfamızı inceleyebilirsiniz  " www.organiktarimantalya.com "

    Son yıllarda Üzümlü mahallesi , İslamlar mahallesi gibi villa turizmi ile tanışmış ve Üzümlü mahallesinde 200 civarı lüks villa bulunmaktadır . Burada bulunan villalar genellikle korunaklı havuzlu , yeşilin doğanın ortasında bahçe içindedir , geneli deniz manzaralı ve doğa ile iç içedir . bu özelliğinden dolayı özellikle muhafazakar aileler ve balayı düşünen yeni çiftler tarafından özellikle tercih edilmektedir . Kafa dinlemek isteyen sakinlik arayanlar içinde oldukça uygun konumdadır . Üzümlü mahallesindeki villaların çoğunda hoby bahçesi bulunmakta villa sahipleri burada çeşitli sebzeler ve meyveler yetiştirmekte villada kalan misafirlerde buradaki bahçelerden yararlanabilmektedir . Ayrıca ısıtmalı havuzlu villalarda son zamanlarda yaygınlaşmaya başladığı için kış aylarında da villa kiralama şansınız vardır .

    Üzümlü mahallesi denizden 250 - 300 yüksekliktedir . Tamamen üzüm asmaları ev ağaçlar ile kaplı olan mahalle içinde yaz aylarında evleri görmek bile mümkün olmamaktadır yeşilden ve ağaçlardan dolayı , böyle olması nedeni ile Üzümlü mahallesinde nem oranı da oldukça düşüktür . Ayrıca serin ve temiz bir havası vardır .

    Üzümlü Mahallesi ulaşım yönünden orta nokta özelliği taşımaktadır . Belli başlı mesafeler aşağıda detaylıca verilmiştir . Üzümlü mahallesinden Patara kumsalı boydan boya görülmekte olup Patara'ya uzaklığı 9 km civarındadır aynı şekilde kalkan a da uzaklığı 9 km civarıdır . 10-15 dakikalık bir zaman diliminde çoğu turistik merkeze ulaşmanız mümkündür . Üzümlü mahallesinin tek eksi noktası mahalle yollarıdır geneli asfalt veya beton olmasına rağmen yolların bozuk ve dar olan yerleri de vardır . Bu güzellik için bu kadar kusura katlanılır düşüncesindeyim .

     Üzümlü köyüne nasıl ulaşırım ? sorusuna cevap verecek olursak , Üzümlü mahallesine sürekli dolmuş yada otobüs servisi yoktur . En yakın ulaşım noktası Kalkan'dır Kalkandan Üzümlü mahallesine taksi ile veya kendi aracınız ile 10 dakikalık bir zaman diliminde ulaşabilirsiniz .

     Üzümlü mahallesinden arsa almak ve buraya yerleşmek , yatırım yapmak isterseniz bu konularda bizimle irtibata geçebilirsiniz . Ayrıca Üzümlü mahallesinde konaklama imkanları için de bizden yardım alabilirsiniz . Üzümlü mahallesinde arsa fiyatları konumuna ve manzarasına göre dönüm bazında 100 Bin ile 250 Bin TL arasında değişmektedir . Ayrıca bölgede Villa karşılığı arsa edinme şansınız da vardır . Detay için bize ulaşabilirsiniz .

    

   Bölge ile alakalı kafanıza takılan konular olur ise mesai saatleri içinde bizi ararsanız sizlere yardımcı olmaya , aydınlatmaya çalışırız .

 

Üzümlü Köyü'nün diğer yerleşim yerlerine ve önemli merkezlere uzaklığı  :  ( Uzaklıklar ortalama uzaklıktır yol durumlarına göre sapma olabilir )
Antalya'ya Mesafe  200 Km İslamlar Mahallesine Mesafe      4 Km Patara Plajına Mesafe   9 Km
Kalkan'a Mesafe      9 Km Patara Mahallesine Mesafe      9 Km Kaputaş Plajına Mesafe  13 Km
Fethiye 'ye Mesafe    80 Km Antalya Hava Limanına Mesafe  210 Km Saklıkent Doğa Parkına Mesafe  17 Km
Kaş'a Mesafe    30 Km Dalaman Hava Limanına Mesafe  130 Km Yakapark Doğa Parkına Mesafe  29 Km

 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ?

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com