İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

   

Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa ParkıKaş Kaş / Antalya Kaş Hakkında Detaylı Bilgi


     Kaş Antalya'nın en batısında tarihi ve doğal güzellikler olarak en zengin ilçesidir . Genellikle İngiliz turistlerin tercih ettiği kaş son zamanlarda tekrar İstanbul ve Ankara da yaşayan vatandaşlarımız tarafından ilgi görmeye başlamıştır . Kaş 'ın Kalkan , Üzümlü ve İslamlar mahallelerindeki villa turizmi kaş'ın yerli turizm pastasında ki payını arttırmıştır .

     Kaş ilçe olmasının verdiği avantaj ile içerisinde hükümet daireleri barındırmaktadır . Ayrıca bankaların çoğunluğu bulunmakla birlikte alışveriş merkezleri de yine Kaş içinde bulunmaktadır . Kaş' bir kaç tane eğlence mekanı ile eğlence düşünen misafirlere de hizmet vermektedir . Kaş'ın hem küçük bir limanı bulunmakta buradan tur tekneleri kalkmakta ayrıca bölgenin önemli yat limanlarından bir tanesi de yine Kaştadır . Yat gezisi düşünen misafirlerimiz için de bu yat limanı hizmet vermektedir .

    Kaş dalış sporu ile ilgilenenler içinde ideal bir dalış merkezidir , bölgede bulunan dalış okullarından hem eğitim alabilir hem de Kaş'ta dalış yaparak deniz altı güzelliklerini yerinde yaşayarak görebilirsiniz . Tarihi acıdan oldukça zengin bir yapıya sahip olan Kaş'ın yer üstü ve yer altının zenginliği kadar deniz altıda bir o kadar zengin ve güzeldir . Yine etkinlik düşünenler için Kaş'ta yamaç paraşütü de yapılmaktadır . Adrenalini sevenler için yamaç paraşütünü öneririm. Kaş'tan Kekova tekne turuna çıkmanızı da kesinlikle öneririm .

    Kaş'ta konaklama seçenekleri denilince kaş merkezde küçük butik oteller ve pansiyonlar ön plana çıkar , genellikle ekonomik bir konaklama imkanı size sunacaktır . Kalkan , İslamlar ve Üzümlü mahallelerinde ise villa turizmi ön plana çıkmaktadır . Kaş'ta her şey dahil sistemi yoktur . Ama Kaş'ın otelleri oldukça lüks temiz ve bakımlıdır . Kaş'ta bir tane de kamp alanı bulunmaktadır , deniz kenarında olan bu alan küçük bir yer olduğu için geldiğiniz zaman yer bulabilir misiniz ? bu konuda bir şey diyemem .

    Kaş'ın gezilmesi görülmesi gereken yerleri , genellikle tarihi ve doğal güzellikler Kalkan tarafında toplanmış olmasına rağmen Kaş'ta konaklamayı düşünüyorsanız kesinlikle kekova adası ve simena kalesi görülmesi gereken yerlerdir . Kaş'ın sokaklarını gezmek için de bir gününüzü ayırmanızı öneririm .

    Kaş plajları ve denize girmek için değerlendirilebilecek alanlar bakımından oldukça zengindir , Kaş merkezde Büyük çakıl ve Küçük çakıl plajları en bilinen plajlardır ayrıca kamp alanı olarak da kullanılabilen Akçagerme plajı da sizler için farklı bir deniz zevki sunacaktır . Sakin bir yer istiyorum diyorsanız Seyretçakılı plajını değerlendirebileceğiniz gibi dünyanın en güzel plajlarından birisi olan Kaputaş plajına da kaştan her saat dolmuş kalkmaktadır .

    Kaş'ta ulaşım genellikle taksi ile sağlanmakta olup kaş içinde dolmuş sistemi de vardır . Belli aralıklar ile Kaş mahallelerine dolmuş yardımı ile de ulaşabilirsiniz .

    

   Bölge ile alakalı kafanıza takılan konular olur ise mesai saatleri içinde bizi ararsanız sizlere yardımcı olmaya , aydınlatmaya çalışırız .

 

Kaş'ın diğer yerleşim yerlerine ve önemli merkezlere uzaklığı  :  ( Uzaklıklar ortalama uzaklıktır yol durumlarına göre sapma olabilir )
Antalya'ya Mesafe  190 Km Üzümlü Mahallesine Mesafe    32 Km Patara Plajına Mesafe  33 Km
Kalkan'a Mesafe    24 Km İslamlar Mahallesine Mesafe    32 Km Kaputaş Plajına Mesafe  15 Km
Fethiye 'ye Mesafe  110 Km Antalya Hava Limanına Mesafe  200 Km Saklıkent Doğa Parkına Mesafe  40 Km
Patara'ya Mesafe    32 Km Dalaman Hava Limanına Mesafe  150 Km Yakapark Doğa Parkına Mesafe  50 Km

 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ? 

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com