İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

   

Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa ParkıKalkan , İslamlar ve Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ? Kalkan Emlak Piyasası , Üzümlü ve İslamlar Emlak Piyasası

       Kalkan yıllardır insanların ilgisini çeken küçük bir tatil kasabasıydı lakin gün geçtikçe şehirleşmeye başladı ve binalar mantar gibi yükselmeye başladı , binalar yükseldikçe şehir merkezi genişledikçe arsa bulunmaz duruma geldi ayrıca hem denizden git gide uzaklaşıldı hem de doğanın bozulması nedeni ile nem yükseldi bundan dolayı artık ilgiler yavaş yavaş Üzümlü Mahallesine ve İslamlar Mahallesine kaymaya başladı . İslamlar Mahallesinde de heyelan riski olduğu için kış ayları yoğun olduğun zamanlarda bazı bölgelerinde kaymalar oluyor bu durum da İslamlar mahallesini doğasının ve dokusunun güzel olmasına rağmen yatırım yapmak acısından riskli kılıyor bu bağlamda Üzümlü Mahallesi ön plana çıkıyor .

      Kalkan da villa sahibi veya arsa sahibi olmak istiyorsanız imarlı ve denize yakın araziler 250 m2 için 5milyon ila 10 milyon arasında bir parayı gözden çıkarmanız gerekmektedir . Ayrını şekilde kalkandan bir villa almak için de denize yakın konumlarda 15 -20 milyon Tl gözden çıkarmanız gerekecektir . Lakin fiyatlar Kalkan şehir merkezinden uzaklaştıkça hem dönüm bazında büyümekte hem de aşağı doğru inmektedir . Kalkan'a 3 -5 km mesafelerde fiyatlar dönüm bazında 1 - 2 milyon arasında değişmekte buralarda 5 milyonun altında villa bulabilme imkanınız olmaktadır . Ayrıca ben bir apartman dairesi alayım yeter derseniz havuzlu apart daire veya havuzsuz oluşuna göre 4 milyon ila 10 milyon arasında apartman dairesi bulma şansınız vardır 1 + 1 gibi küçük daireleri veya çatı katlarını 3 milyon civarına da bulma şansınız var lakin iyi bir araştırma yapmanız ve güvenilir kişileri tercih etmeniz gerekmektedir .

     İslamlar Mahallesinde villa sahibi olmak veya İslamlar mahallesinden arsa alıp kendi yazlığınızı yapmak istiyorsanız , İslamlarda da dikkat etmeniz konu heyelan bölgesi içinde arazi almamanızdır çünkü kısa sürede çatlamalar ve kaymalar yaşanabilir . Ayrıca köy statüsünden mahalle statüsüne çıkan İslamlar , Üzümlü gibi yerleşim alanlarında halazır bir imar çalışması yapılmamış olması nedeni ile alacağınız tabunun cinsi de önemli olacaktır . Bağ Bahçe cinsindeki tapularda %10 ila %5 arasında imar izni alma şansınız bulunmaktadır . Bunun yerine hazır bir ev alarak bunda tadilat yaparak ta hayalinizdeki eve ulaşabilirsiniz . İslamlar Mahallesinde arsa fiyatları dönüm bazında 1 milyon ila 3 milyon arasında değişmektedir , burada ki değişkenlik konum , deniz manzarası , ulaşım olanakları ve elektrik su gibi alt yapıya yakınlığa göre değişmekte ayrıca heyelan alanı içinde kalan yerlerde fiyatlar ucuz olmaktadır . İslamlar mahallesinde bir köy evi alarak ta izin vs uğraşmadan tadilat yapmak kaydı ile istediğiniz yazlık veya villayı yapma şansınız da bulunmaktadır . Bölgedeki bir çok bina ve villanın kaçak olarak yapıldığını belirtmek isterim . İslamlar mahallesinden arsa ev veya villa sahibi olmak istiyorsanız bölgeyi iyi bilen ve güvendiğiniz kişilerin aracılığına başvurmanızı öneririm yoksa sizin için yanlış bir yatırım ve ileride başınızı ağrıtacak durumlar ortaya çıkabilir .

       Üzümlü Mahallesinde arsa , ev veya villa sahibi almak istiyorsanız , bence en doğru kararı vermişsiniz demektir . Üzümlü mahallesi hem doğası hem de manzarası ile diğer yerleşim yerlerinden ayrılmaktadır . Genellikle yamaç bir araziye kurulmuş olan mahalle Patara Sahilini boydan boya görmekte , ilk ve orta okul , sağlık ocağı (asm ) ve sosyal alanlar , market , lokanta gibi işletmelerin de bulunuyor olması ile yaz kış yaşanılabilecek yerlerdendir . Özellikle yaz aylarında nem oranının oldukça düşük olması Üzümlü Mahallesini daha da yaşanılabilir kılmaktadır . Plajlara ve Kalkan'a ortalama 9 km mesafede olan Üzümlü mahallesi uygun fiyatlara ev ve arsa sahibi olmanız ve ileriye dönük bir yatırım düşünüyorsanız sizin için ideal bir yerleşim yeridir . Üzümlü köyü iken büyük şehir kanunundan sonra Üzümlü mahallesi haline gelen yerleşim yerinde bir imar çalışması halazır yapılmamış olması , aldığınız arsanın cinsine önem katmaktadır . Zeytinlik veya Zeytincilik cinsine sahip arsalarda bina yapmak ve izin almak oldukça zordur , Bağ bahçe cinsine sahip arsalarda ise ve köy merkezine de yakın ise imar izni alma şansınız bulunmakta bu izin de %10 ila %5 arasında değişmektedir . Yine Üzümlü Mahallesinden bir köy evi alarak ta tadilata gidip istediğiniz yazlık veya villaya sahip olma şansınız bulunmaktadır . Üzümlü mahallesinde konumuna göre arsa fiyatları , dönüm bazında 1 milyon ila 3 milyon arsında değişmektedir . Özellikle tutulan sokakları Değirmen başı sokağı eski ismiyle Değirmen başı mahallesidir burada arsa fiyatları diğer yerlere göre biraz daha yüksek ama bu oranda da daha manzaralı ve bölgeye daha hakim noktadır . Üzümlü Mahallesinde satılık villa fiyatları ise 5 milyon ila 10 milyon arasında değişmektedir bu fiyatlandırmada konum ve arsa büyüklüğü etkili olmaktadır . Yine Üzümlü Mahallesinde köy evi almak isterseniz arsa büyüklüğüne göre 2 milyon ala 5 milyon arasında değişen fiyatlarda ev bulma şansınız vardır . Lakin Üzümlü Mahallesinde de bir yatırım yapmak istiyorsanız bölgeyi bilen ve güvendiğiniz kişileri aracı olarak belirlemenizi öneririm yoksa sıkıntılar yaşayabilirsiniz .

        Üzümlü mahallesi , İslamlar Mahallesi ve Kalkan'dan almış olduğunuz yazlık veya yapmış olduğunuz villaları kiraya vererek kendiniz bulunmadığınız dönemlerde sezonluk 300 ila 500 bin Tl civarı bir gelir sağlayabilirsiniz . Bir villanın yapımının ortalama 1 milyon - 3 milyon arasında olduğunu düşünürsek bu bölgeye yaptığınız yatırımlar ortalama 10 yılda kendisini amorti etmektedir . Aslında karlı ve mantıklı bir yatırım olacaktır sizin için . Bu konuda bizimle irtibata geçerseniz ,  İlledevilla Emlak olarak sizlere elimizden gelen yardımı yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın .

 

    Bölge ile alakalı kafanıza takılan konular olur ise mesai saatleri içinde bizi ararsanız sizlere yardımcı olmaya , aydınlatmaya çalışırız .

 


 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ? 

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com