İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

   

Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa ParkıVilla kiralarken dikkat edilmesi gerekenler , Uyarı ve Önerilerimiz

    

         Günümüzde insanlar yıl içinde yoğun bir iş temposundan sadece 15 20 günlük bir zaman dilimi için uzaklaşabilmekte tatil yapabilmektedir .Bu tatil doğru planlanmaz ve doğru kişiler ile irtibata geçilmeden planlanırsa tatil olmaktan çıkıp stres kaynağı haline gelebilir . Villa kiralamak ta bu şekildedir , zevkinize göre ve istediğiniz şekilde bir villa kiralamamanız demek stresli ve huzursuz bir tatil geçirmeniz anlamına gelecektir.

        Villa kiralamak otel veya pansiyon kiralamaktan farklıdır , sonuçta bir gayrimenkul kiralıyorsunuz ve gayrimenkul kiralama işlemi en etkin emlak firmaları tarafından yapılır . Son zamanlarda bir çok turizm firması bu konuya el atmış otel , pansiyon kiralar gibi villa kiralamaya çalışmakta , tamamen maddiyat odaklı komisyonunu alıp aradan çekilmektedir . Güzel bir kaç resim çekip villalar gelin edası ile görücüye çıkarılmakta , kiralama işlemi yapıldıktan sonra da komisyonlarını alıp sizleri villa sahibi ile baş başa bırakmaktadır . İzmir den , İstanbul dan bir çok firma resimler üzerinden sizlere villa kiralamakta lakin siz villaya gittiğiniz zaman bir çok farklılıkla karşılaşmaktasınız bu durum da sizlerin tatilini olumsuz yönde etkilemektedir . Özellikle Muhafazakar aileler bu konuda en çok surun yaşayanlardır . Korunaklı diye kiraladıkları villalar genellikle tam korunaklı çıkmadığı için havuzlarını hiç kullanamadan villada kalıp yarım bir tatil yaparak evlerine dönmekte ve bundan dolayı iyi bir izlenim ve güven oluşmadığından bundan sonraki yıllarda hep bir ön yargı ile duruma yaklaşmaktadırlar .

       Villa ticari bir işletme değildir , dolayısı ile aracı firmanın sorumluluğu sadece kiralama işleminin gerçekleşmesi ve sizi villaya götürünceye kadar geçerlidir , özellikle bölgede olmayan firmalar sizleri villaya kadar da götürmemekte bu sorumluluğu da villa sahibine yüklemektedir , siz beklemediğiniz bir durum ile karşılaştığınız zaman villa sahibi muhattabınız olmakta ve her hangi bir durumda kanuni yükümlülük kabul etmemektedir , bir sorun durumunda her iki taraf bir birinin üzerine suçu atmakta mağdur olan siz olmaktasınız . Otel veya Pansiyon ticari işletme olduğu için sorumluluğu üzerine almakta ama villa sahibi almamaktadır . Bundan dolayı bölgeyi bilen bölgede yaşayan bir emlak firmasınız seçmeniz kesinlikle sizin yararınıza olacak bir muhattap bulmanızı sağlayacaktır . Ayrıca bölgeyi tanıyan firma villanın anlık değişmelerini ve konumunu iyi bileceği için sizi kesinlikle doğru yönlendirecektir .

        Villa kiralarken her hangi bir işletme olmayan sadece internet üzerinden iş yapan veya bir web sayfası yapıp oradan villa resimleri ile sizleri ağına düşürmek isteyen bir çok kötü niyetli kişi bu sektöre de el atmış durumdadır . O kadar profesyonel internet siteleri dahi yapıp insanları kandırmaya çalışmaktadırlar . Bir villadan %30 kapora alındığını düşünürsek ve yüksek sezonda en ucuz villanın 3 bin tl den aşağı olmadığını düşünürsek nasıl bir vurgun yapabileceklerini siz düşünün artık . Bundan dolayı resmi firma olmayan hiç bir firmadan özellikle Emlak firması olmayan ve bölgede bulunan bir emlak firması olmayan hiç bir yerden ve kişiden villa kiralama işlemi yapmayın . Kandırılabilirsiniz .

        Şimdi anlattıklarımızı maddeler halinde açıklayıcı bir şekilde yazacak olursak

  • Emlak firması olamayan her hangi bir Turizm firmasından kiraladığınız villalar da muhattap bulma sorunu yaşayabilirsiniz . Gayrimenkul işi Emlakçıların işidir .

  • Villa kiralayacağınız bölgede olmayan bir firmadan villa kiralamanız kiraladığınız villanın farklı çıkmasına değişiklikler olmasına sebep olabilir gördüğünüzle kiraladığınız villa farklı çıkabilir .

  • Villa kiralarken web sayfasına bakmayın , ticari bir işletme olup olmadıklarına bakın . Küçük meblağlar ile gelişmiş sayfalar yapılabilir .

  • Her muhafazakar denilen villaya inanmayın çünkü orası burası kargacık burgacık kapatılıp sizlere muhafazakar korunaklı diye villa kiralanmaya çalışılabilir .

  • Villa kiralarken kendinizi ve aradığınız villayı iyi bir şekilde ifade edin . İsteklerinizi açık ve net bir şekilde firma yetkisine iletin .

  • Unutmayın geniş bir bahçesi olmayan hiç bir villa tam muhafazakar olmaz , sağında solunda başka binalar var ise illahi görünme açısındadır . Muhafazakar villa istiyorsanız geniş bahçeli villa tercih etmelisiniz .

  • Villa fiyatları sabittir genellikle tüm firmalarda aynı fiyatta yer almaktadır . Olduğundan fazla veya olduğundan düşük villayı kiraya vermeye çalışan olursa özellikle %10 dan fazla indirim yapılıyorsa bu durumdan şüphelenin , Aracı firmaların veya Emlakçıların komisyon miktarı %10 ila %15 arasındadır kimse zararına iş yapmaz .

 


 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ? 

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com