İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

   

Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa ParkıKalkan Kalkan Mahallesi / Kaş / Antalya Kalkan Hakkında Detaylı Bilgi


      Kalkan Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı şirin bir tatil kasabasıdır . Büyük şehir yasasından önce belediye olan Kalkan büyü şehir yasasından sonra bir çok belediye gibi mahalle haline gelmiş , Kaş'ın bir mahallesi olarak anılmaya başlamıştır . Kalkan çevredeki doğal güzelliklere , antik kentlere ve önemli plajlara yakınlığı ile tam anlamıyla bir konaklama noktasıdır .

      Kalkan içersinde bankaların çoğunun şubeleri bulunmaktadır . ( Deniz Bank , Ak Bank , Ziraat Bankası , İş Bankası , Garanti Bankası , Yapıkredi Bankası , Finans Bank ) Bir kaç tane bankanın da bankamatik kabini bulunmaktadır . Ayrıca Kalkan'da onlarca yerel market ve süpermarketin yanında Migros , Bim , CarrefourSa , A101 , Şok gibi kurumsal marketlerin birer şubesi de bulunmaktadır . Kalkan içersinde küçük bir marina bulunmakta olup buradan günlük tekneler turlara çıkmakta ayrıca sizlerde tekne ile gelecekseniz burada konaklayabilirsiniz . Kalkan su sporları etkinliği yapabileceğiniz güzide beldelerden bir tanesidir .

     Kalkanda konaklama seçenekleri diyecek olursa genellikle havuzlu villa turizmi ön plana çıkmakta lakin bunun yanında apart , otel , pansiyon gibi konaklama seçenekleri de oldukça yaygındır . Her şey dahil sisteminin girmediği Kalkan da daha çok butik otel tarzı oteller bulunmaktadır . Genellikle İngiliz Turistlerin tercih ettiği Kalkan son zamanlarda Yerli turizm konusunda da bir atak içindedir özellikle Kalkan'a yakın Üzümlü ve İslamlar mahalleleri Muhafazakar , korunaklı villa turizmi alanında gittikçe gelişmektedir . Kalkan da ki villalar daha öncelerde İngiliz turizmine yönelik yapıldığı için tam bir korunaklılık sağlanamamakla birlikte son zamanlarda yerli turizme yönelik çeşitli geliştirmeler yapılmakta , muhafazakar ailelere de uygun hale getirilmeye çalışılmaktadır . Eğer Muhafazakar ve tam korunaklı villa arıyorsanız benim önerim Kalkan'a 8 Km mesafede olan Üzümlü Mahallesindeki villaları tercih etmenizdir .

     Kalkan eğlence seven misafirlere de küçük bir barlar sokağı ile hizmet vermeye çalışmaktadır , genellikle cafe / bar şeklinde olan bu işletmeler hemen limanın üst tarafındaki sokakta sıralanmıştır . Bunun yanında 2 tane de Disco diyebileceğimiz işletme Kalkan içersin de bulunmaktadır . Kalkan restoran zengini bir beldedir onlarca irili ufaklı restoranlar bulunmakta bunların yanında alakart tarzı mekanlarda kalkan da çok sık rastlayabileceğiniz restoranlardır . Kalkanın en ünlü restoranları ise teras restoran şeklindeki muhteşem manzaralı mekanlardır ki buralarda menüye bakmanızı ve fiyat konusunda dikkatli olmanızı öneririm . Kalkan her kesimden misafire hizmet eden nadir yerlerden bir tanesidir .

     Kalkan içinde yürüyüş mesafesinde bir tane plaj bulunmakta olup burası çakıllardan oluşan bir plajdır , ayrıca bu plajda küçük bir cafe bulunmakta buradan temel gereksinimlerinizi giderme şansınız vardır . Plaj içinde şemsiye ve şezlong kiralama imkanınız vardır . Plajın arka taraflarında bayanların kullandığı yarı korunaklı bir kadınlar plajı bulunmakta olup tam anlamıyla kadınlar plajı özelliği taşımasa da genellikle bayanlar ve köylüler tarafından kullanılmaktadır . Ana plaj içinde duş ve vc imkanı bulunmaktadır . Kalkan , Patara plajına 9 Km , Kaputaş Plajına 4 Km mesafededir ve günün her saati buralara dolmuş kalkmaktadır . 

     Balayı düşünen aileler içinde son zamanlarda Kalkan , Üzümlü ve İslamlar da ki balayı villaları tercih edilmektedir . Hem korunaklı oluşu ile çiftlere özgür bir ortam sunan bu villalar hem de doğa , deniz ve eğlence yi bir arada sunmaktadır . Ayrıca Kalkan içersinde bayan kuaförleri de bulunmakta olup , düğün çekimleri yapan bir tane de fotoğrafçı bulunmaktadır ( Foto Likya )  , balayı içerisinde çekim yaptırıp bunu albüm haline getirme şansınızda olmakta olup bir çok misafir bunu gerçekleştirmektedir , Kalkanda bir çok doğal ve tarihi güzellik çekimler için avantaj ve farklılık sağlamaktadır .

      Kalkan'a ulaşım konusuna değinecek olursak , Kalkan içerisinde küçük bir otobüs terminali bulunmaktadır , Ankara , İstanbul ve İzmir den Kalkan a servis yapan Pamukkale , Kamil Koç ve Metro turizmin yazıhaneleri otobüs terminali içinde bulunmaktadır . Ayrıca Dalaman havalimanı ve Antalya Havalimanı Kalkan a gelmek için diğer alternatifler olmakla birlikte , buralardan kalkana ulaşım biraz sıkıntılı olabilir . Antalya havalimanı Kalkan'a 120 km , Dalaman Havalimanı ise Kalkan'a 130 km mesafededir. Havalimanlarından kalkana ulaşmak için ya transfer seçeneğini seçmelisiniz yada araç kiralama seçeneğini tercih etmelisiniz , bu konuda bizimle irtibata geçerseniz sizlere yardımcı olmaya çalışırız .  Kalkan da ulaşım genellikle taksi ile gerçekleşmekte olup , dolmuş durağı olmasına rağmen bu dolmuşlar kaş ve bazı plaj ve yerleşim yerlerine ulaşmak için kullanılmaktadır . Benim önerim size Kalkan ve çevresine tatile gelecekseniz kendi aracınız ile gelmenizdir .

     Kalkan ve çevresinde arsa , villa veya ev almayı düşünüyorsanız bu konuda da sizlere bir kaç bilgi vermek isterim , Kalkan merkezi yapılaşma oranı yüksek olduğu ve imarlı arsalardan oluştuğu için doyum noktasına ulaşmış durumdadır , kalkan'da arsa fiyatları 250 bin ila 1 milyon TL arasında değişmekte olup merkeze ve denize yakın arsa bulmak oldukça zordur . Kalkan da villa fiyatları 500 bin ila 2 milyon arasında değişen fiyatlardadır . Ayrıca kalkan'da apart veya daire alma şansınızda vardır bunlar havuzlu oluşu veya havuzsuz oluşuna göre fiyatlanmakta ortalama 200 bin ila 500 bin arasında daire bulma şansınız da mevcuttur . Ama kalkandan 2-3 km dışarılara doğru ilerlediğiniz zaman bu fiyatlar bariz bir şekilde düşecektir ama buralarda da imar planı geçmediği için yapılaşma sıkıntısı bulunmaktadır . Bize ulaşırsanız bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışırız .

     Bölge ile alakalı kafanıza takılan konular olur ise mesai saatleri içinde bizi ararsanız sizlere yardımcı olmaya , aydınlatmaya çalışırız .

Kalkan'ın diğer yerleşim yerlerine ve önemli merkezlere uzaklığı  :  ( Uzaklıklar ortalama uzaklıktır yol durumlarına göre sapma olabilir )
Antalya'ya Mesafe  210 Km Üzümlü Mahallesine Mesafe      8 Km Patara Plajına Mesafe    9 Km
Kaş'a Mesafe    25 Km İslamlar Mahallesine Mesafe      8 Km Kaputaş Plajına Mesafe    4 Km
Fethiye 'ye Mesafe    80 Km Antalya Hava Limanına Mesafe  120 Km Saklıkent Doğa Parkına Mesafe  20 Km
Patara'ya Mesafe      8 Km Dalaman Hava Limanına Mesafe  130 Km Yakapark Doğa Parkına Mesafe  30 Km

 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ? 

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com