İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

   

Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa ParkıVilla kiralama aşamasında ve kiralama işleminden sonraki sorumluluklar


* Villa Kiralayan Müşterinin Sorumlulukları  * Villasını Kiraya Veren Villa Sahibinin Sorumlulukları  * Aracı Firmanın İlledevilla Emlağın Sorumlulukları


 

Villa kiralama eyleminde villa kiralayan müşterinin sorumlulukları  ...

 • Gayrimenkul kiralayan müşteri kiraladığı villa , apart ya da müstakil evin tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanacak, herhangi bir hasar verdiğinde hemen firmamızı haberdar edecektir. Konakladıkları süre içinde villa veya konuta verecekleri her türlü hasarı, kaybettikleri her türlü eşyanın zararını gayrimenkulden ayrılmadan ödeyeceklerdir.

 • Müşteriler kiraladıkları gayrimenkul çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olacaklar ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınacaklardır.

 • Müşteriler kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklar, bu durumda sorumluluk tamamen müşteriye ait olacaktır. Kanuna aykırı davranışlarından veya hallerinden dolayı doğan zararları müşteri ödemekle yükümlüdür .

 • Müşteriler akrabası dahi olsa kanunen aranan kişileri veya kaçakları villada barındırmayacaklar, kısacası villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır.

 • Müşteri kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

 • Her kiralık villa veya ev açıklamalarında konaklayabilecek maksimum kişi sayısı belirtilmiştir. Kiralama süresince villa veya evde konaklayan kişi , belirtilen ve giriş sözleşmesinde onaylanan konuk sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına çocuklar ve bebekler dahildir. Eğer evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse villa sahibi  fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını isteyebilir veya belli oranda ekstra ücret talep edebilir .

 • Villa , apart veya ev ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt  eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir .

 • Firmamız tarafından kiralanan konutlarda resimler ve bilgiler güncel olup herhangi bir gerçeğe aykırı bilgi bulunmamaktadır. Villa incelerken verilen bilgileri dikkatlice okumanız gerekmektedir ayrıca villa kiralama koşulları ve sorumluluklar firma sayfamız içersinde başlıklar halinde ve büyük puntolarla işlenmiş olup bunları da rezervasyon öncesinde okumanız gerekmektedir . Rezervasyon işlemini yaptırmanız firma kurallarımızı harfiyen kabul ettiğinizin göstergesi sayılacak olup , tüm sorumluluk ve kuralları kabul etmiş olacağınız gerçeğini doğuracaktır .

 • Rezervasyon yaptırmadan önce kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermeniz , kiralayacağınız konut hakkında detaylı bir şekilde bilgi almanız , villa detayları sayfasını özellikle dikkatlice incelemeniz , kafanıza takılan konuları tek tek sormanız sonradan doğacak sorunların önlenmesinde etkili olacaktır . Bu bağlamda villa ilanında verilen bilgilerin aksi ortada olmadığı takdirde sizin ben bu villayı beğenmedim deme durumunuz olmaması gerekir , böyle bir şey söz konusu olsa dahi son anda o villanın kiraya verilememe durumu ortaya çıkacağı için villa sahibinin mağduriyeti oluşacaktır. Mağduriyetin giderilmesi sizin ve villa sahibinin sorumluluğunda olacaktır . Bunun için önceden her türlü bilgiyi almak sizin göreviniz, bu bilgiyi vermek ise bizim görevimizdir .

 • Konaklamış olduğunuz gayrimenkul içerisinde toplum normlarını bozucu hal ve hareketler yapmanız durumunda yani çevreyi rahatsız edecek yükseklikte ses çıkarmak , komşuları rahatsız edecek hal ve hareketlerde bulunmak ve bunun sonucunda komşulardan şikayet gelmesi durumunda villa sahibi size hiç bir ödeme yapmaksızın villayı boşaltmanızı isteyebilir . Böyle bir durumla karşılaşmamak için lütfen toplum normlarının dışına çıkmayın , çevrenize rahatsızlık vermeyin .


* Villa Kiralayan Müşterinin Sorumlulukları  * Villasını Kiraya Veren Villa Sahibinin Sorumlulukları  * Aracı Firmanın İlledevilla Emlağın Sorumlulukları 


 

Villa Sahibinin Sorumlulukları ...

       Villalarını kiraya veren villa sahiplerinin de villa kiralama olayında sorumlulukları vardır . Bu sorumlulukları aşağıda detaylı bir şekilde listeledim. Villa kiralama sözleşmesinin de ana maddelerini oluşturan bu sorumluluklara villa sahibinin uyması gerekir; uymadığı takdirde gerekli yaptırımlarla karşılaşır .

 • Villa sahibi villasını resimlerde göründüğü şekilde muhafaza etmek, villa bilgilerinde beyan ettiği şartlarda villasını hazır bekletmek durumundadır .

 • Villa sahibi villada oluşacak her türlü sorunlardan ve arızalardan sorumlu olmakla birlikte , bu sorumluluk doğal bir sorumluluktur. O villayı en iyi sahibi bildiği için sorunun nasıl giderileceğini en iyi o bilir. Sorunun giderilmesi sürecinin hızlı ilerlemesini de villa sahibi sağlayacaktır . Genellikle villaların her türlü sorunu ile bölgemizdeki villa sahipleri ilgilenmektedir . Misafirimiz olduğunuz anda bunu zaten siz de göreceksiniz .

 • Villanın temizliğinden villa sahibi sorumludur . Giriş yapılmadan önce villa sahibi villasını temizler ve kiraya verilmeye hazır hale getirir . Bu temizliği itina ile yapar. Villa sahibi ile kira sözleşmesi sırasında durum özellikle tarafımızdan kendilerine önemle arz edilmiştir .

 • Villanın yol ve bahçe alanlarının düzenlenmesinden , bu alanlardaki bozukluklardan villa sahibi sorumludur. Bu konuda şikayetlerinizi direkt olarak ya da bizim aracılığımız ile villa sahibine iletebilirsiniz .

 • Villanın ilanda beyan edildiğinden farklı bir şekilde çıkmasındaki sorumluluk villa sahibine aittir . Biz firma olarak bu konuda özellikle titiz davranmakta, periyodik olarak kontrollerimizi yapmaktayız; lakin sayfamızdaki villa sahiplerine bu konuda güvenmeme rağmen bazen sorunlar yaşanabilmektedir . Bu sorunların da en kısa zamanda giderilmesi konusunda imkanlarımızı sonuna kadar zorlayacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın .

 • Villa sahibi ile kira sözleşmesinde aksini anlaşmadığımız sürece havuz bakımı ve bahçe bakımı villa sahibinin sorumluluğundadır , bu konuda bir sorun yaşadığınız zaman villa sahibine durumu izah edebileceğiniz gibi bizim aracılığımız ile de durumu villa sahibine iletebilirsiniz. Sorunun en kısa zamanda giderilmesi konusunda tarafımızdan titizlikle bir çalışma yapılacaktır .

 • Villa sahibi hiçbir suretle sizi rahatsız edemez , rahatsız edecek eylem veya söylemlerde bulunamaz. Böyle bir durum oluştuğu zaman bize haber vermenizi önemle rica ederiz .

 • Villa sahibi bizimle yapmış olduğu villa sözleşmesinin maddelerinde yer alan kurallara harfiyen uymakla yükümlüdür .


* Villa Kiralayan Müşterinin Sorumlulukları  * Villasını Kiraya Veren Villa Sahibinin Sorumlulukları  * Aracı Firmanın İlledevilla Emlağın Sorumlulukları 


Villa Kiralamada Aracı Firma Olarak Bizim Sorumluluğumuz   ...

       Biz villa kiralama konusunda aracılık yapan villa sahipleri ile anlaşarak onların villalarını belli bir komisyon karşılığında sizlere ulaştıran , villa bilgi ve resimlerini derli toplu size sunan , bölgemizdeki villalar ile sizi buluşturan bir firmayız . İşimizi ciddiye alıyor ve emlakçılık etiğinin bize vermiş olduğu sorumluluk ile işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz . Bizi tanıdıkça eminim ki sizde bunu çok iyi anlayacaksınız . Bizim sorumluluğumuz firma olarak aracılık faaliyetlerinden ibaret olup bu sorumluluklarımızı da açık bir şekilde maddeler halinde aşağıda sizlere listeledik .

 • Villa ilanlarının gerçeğe uygun bir şekilde hazırlanması , bu ilanlar hazırlanırken titizlikle hareket edilmesi bizim sorumluluğumuzdadır .

 • Villa kontrollerinin periyodik olarak yapılması ve herhangi bir değişiklik var ise ilanlara durumun en kısa zamanda yansıtılması bizim sorumluluğumuzdadır .

 • Kira sözleşmelerinin hazırlanması ve imza altına alınabilecek ortamın yaratılması bizim sorumluluğumuzdadır .

 • Ulaşım konusunda sizlere yol göstermek gerekirse villaya kadar sizlere refakat etmek , villayı size teslim etmek bizim sorumluluğumuzdadır .

 • Tatiliniz süresince oluşabilecek sorunları gidermeniz konusunda sizlere yardımcı olmak , ilan içinde bulunan hizmetlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesini takip etmek , herhangi bir aksama varsa , gerekli kişileri uyarıp sorunun en kısa zamanda giderilmesi konusunda çaba harcamak bizim sorumluluğumuzdadır .

 • Villanın hazırlanması konusunda takipçi olmak, temizlik ve bu gibi hizmetlerin zamanında yapılması hususunda villa sahibi ile organize çalışıp mağduriyet oluşmayacak şekilde işlerin takibini yapmak bizim sorumluluğumuzdadır .

 • Rezervasyon sırasında ve rezervasyon belgesinde yazılı olarak geçen kural ve teminatlara uymak ve bağlı kalmak bizim sorumluluğumuzdur .

 • Villa fiyatlarının gerçeğe uygun bir şekilde verilmesi ödeme organizasyonunun yapılması , herhangi bir rezervasyon iptal durumunda iptal sürecinin sözleşmede yer aldığı şekilde ilerlemesinin sağlanması bizim sorumluluğumuzdadır .

     Bu sayfada yayınlanan sorumluluklar firmamız tarafından hazırlanmış olup , bir nevi sözleşme niteliği taşımaktadır . Siz müşterilerimiz ön rezervasyon yaptırdığınız an burada geçen tüm maddeleri kabul etmiş sayılırsınız . Rezervasyon sayfasında da bu sayfalara yönlendirmeniz yapılmış olup okumanız istenmiştir . Rezervasyon veya ön rezervasyon yapmış olmanız buradaki tüm maddeleri okuduğunuzun ve kabul ettiğinizin bir göstergesidir . Villa kiralama işleminin herhangi bir evresinde oluşacak her türlü anlaşmazlıklarda çözüm mercii Kaş / Antalya  Mahkemeleridir .

 

Not :  Burada adı geçen villa kelimesi kiraya verilen tüm gayrimenkuller için ( villa , apart , ev , yazlık , köy evi ... )  kullanılmıştır .


 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ? 

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com