İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

   

Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa ParkıKiralık villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler

 

      Kiraladığınız villada huzurlu zaman dilimleri geçirmek ve stresten uzak olmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır , bu konuda sizleri bilgilendirmek isterim . Geçen yıllardan edindiğimiz deneyim çerçevesinde olayı size biraz açıklayacağım .

     Bazı müşterilerimiz villayı kiraladıkları andan itibaren sanki villayı satın almış ve çevrede kimse yokmuş gibi davranabilmekte , villa içindeki alet edevatı iyi kullanmayıp zarar vermekte , nasıl olsa parasını verdim deyip sonuna kadar villa olanaklarını zorlamaktadır bu durum hem villa sahibine zara vermekte hem de sizden sonra gelecek olan kişilerin villada rahat bir tatil yapabilmelerini engellemektedir . Villaya verilmiş olan zarar müşteri villadan çıkmadan anlaşılırsa zaten müşteriden tahsil edilmektedir , bu sözleşme maddeleri içinde de vardır . Bu bağlamda kiralamış olduğunuz villanın her türlü olanaklarını kendi evinizde nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde kullanırsanız hem vicdanen rahat olursunuz hem de sizden sonra gelecek olanların daha rahat bir tatil geçirmesi konusunda üzerinize düşeni yapmış olursunuz . Villa sahibi sizlerden memnun kalırsa misafirperverlik yapıp sizleri bu konuda memnun edecektir .

     En çok karşılaşılan sorunlardan biriside çevreyi yok sayan kişilerdir , havuz başında bağıran , aşırı ses ile müzik dinleyen , bir birleri ile yüksek sesle argo konuşmalar yapan bazen de içip etrafa rahatsızlık veren müşteriler olmaktadır . Nasıl ki sizin komsunuz bunu yapınca siz rahatsız oluyorsanız villanın çevresindeki komsularınız ve bölgenin yerlileri de bu durumdan rahatsız olmaktadır . Bunu bazen sizleri gelerek uyarmakta bazen de direk adli kolluğa haber vermek şeklinde adli işlem yapılmasına neden olmaktadır , böyle bir durum oluşması hem sizin tatilinizi olumsuz yönde etkileyecek hem de villa sahibine ücretin ödenmeksizin villayı boşaltmanızı isteme hakkı verecektir . Bu konular da kira sözleşmesi ve sorumluluklar bölümünde yer almaktadır .

     Villayı kiraladığınız andan itibaren villa içindeki tüm elektronik ve mekanik eşyalar sizin sorumluluğunuzdadır , bu bağlamda bozulan bir eşya olursa onu tamir ettirmek veya değiştirmek sizin sorumluluğunuzda olacaktır . Kira sözleşmesinde bu maddeler yer almaktadır . Bundan dolayı villayı teslim alırken tüm eşyaları kontrol etmenizde ve sağlam teslim almanızda yarar vardır . Bazen sizden öncekilerin bozmuş olduğu veya zarar vermiş olduğu eşya sizin üzerinize kalabilmektedir . Biz bu konuda titiz davranıyoruz lakin her firma aynı şekilde olacak diye bir kaide yok . Bunun için kontrol etmeden villayı teslim almayın .

      Villada kaç kişinin kalabileceği sözleşme ve açıklama bölümünde belirtilmiştir , kiralama işleminden sonra yeni misafirleriniz gelecek ve villada kalacaksa firma yada villa sahibini bu konuda bilgilendirmeniz gerekir . aksi halde villayı boşaltmanız istenebileceği gibi kolluk kuvveti gbt kontrolü için villanıza baskın yapabilir . Bu durum da tatilinizin kalitesini düşürecektir .

      Kiralamış olduğunuz villa içersinde veya bahçesinde kanunen suç sayılan hiç bir eylem veya söylemi yapamazsınız böyle bir durum anlaşıldığı an hem kolluk kuvvetine haber verilir hem de her hangi bir ödeme yapmadan villayı boşaltmanız istenir böyle durumlarla karşılaşmamak için lütfen kanunlara uyunuz .

      Muhafazakar aileler için özellikle belirtmek isterim her gün havuz bakımı ve bahçe bakımı için bir görevli villanıza gelecektir . Villaya girmeden önce villa sahibine veya aracı firmaya bu görevlinin hangi saat aralığında geldiğini sormanız sizin villa içinde rahat bir şekilde hareket etmenizi etkileyecek istenmeyen durumları engelleyecektir .

      Villa girişinde sizden kimlik fotokobisi ve iletişim bilgileri istenilecektir . Son zamanlarda ki olumsuz durumlar ve kanunen aranan kişilerin bu tarz konaklama imkanlarını tercih edip kolaylıkla kendilerini saklamaların nedeni ile kolluk kuverleri bu bilgileri bizden istemektedir . Villa girişinde bu tür prosedürlerin uzamasını istemiyorsanız yanınızda kimlik fotokobilerinizi getirmeniz işlemleri hızlandıracaktır .

      Kısacası toplum normlarına ve kanunlara uyduğunuz , kira sözleşmesinde yer alan maddeleri çiğnemediğiniz , villaya zarar vermediğiniz sürece sağlıklı huzurlu ve istediğiniz gibi bir tatil geçirmemeniz için bir neden olmayacaktır . Lakin bunlardan bir tanesini bile eksik yerine getirmeniz tatil kalitenizi olumsuz etkileyeceği gibi tatilinizi yarıda kesmenize neden olabilecektir .


 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ?

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com