İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

   

Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa ParkıVilla Kiralama Sözleşmesi


 


Taraflar ve Amaç

     Bu sözleşme; villayı kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (bundan böyle 'İlledevilla Emlak' olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacı ile yapılmıştır. İlledevilla Emlak bünyesindeki  web sayfalarında ilan edilen villalarımızdan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, İlledevilla Emlak’a, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

 

Rezervasyon ve ödeme

      Kiralamak istediğiniz villayı veya diğer konut seçeneklerini web sayfamızdan beğenirsiniz , villa detaylarını ve sayfamızda yazan bilgileri detaylıca incelersiniz , daha sonra istediğiniz tarihlerde villada  boşluk olup olmadığını villanın detay sayfasında bulunan takvim yardımı ile kontrol edersiniz , sonrasında irtibat ( rezervasyon ) telefonumuzdan bize ulaşır kiralanabilirlik durumunun teyidini alırsınız . Tüm kontroller sonucunda villamız sizin istediğiniz tarihlerde müsait ise , biz sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alırız ve ödeme yapmanız için hesap numaramızı veririz bu şekilde ön rezervasyon işlemini bitirmiş oluruz . Ön rezervasyon yapıldığı tarihten itibaren , bir iş günü içerisinde toplam ödenecek ücretin % 30 ini kapora olarak banka havalesi ile firma hesabımıza yatırırsınız . Geri kalan meblağ villa tesliminde sözleşme yapıldıktan sonra , villa kontrolleri yapılıp villanın size teslim sürecinde elden peşin olarak alınır.

      Kapora hesabımıza yattığında 24 saat içinde tarafınıza yazılı olarak ( e-mail ) Rezervasyon onay belgesi gönderilecektir . Rezervasyon onay belgesi içerisinde , Toplam ücret , Alınan kapora miktarı , Hangi tarihlerde villanın adınıza rezerve edildiği ve ekstra hususlar varsa onlar belirtilmektedir .

      Müşteri ödemesi gereken kaporanın tamamını zamanında ödememesi  durumunda İlledevilla Emlak , rezervasyonu iptal etme, herhangi bir ödeme varsa ödemeyi  iade etmeme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

 

Villaya Giriş – Çıkış işlemleri

     Rezervasyon başlangıç günü villaya giriş saati 15:00, rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati en geç 10:00’dur.. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Villa girişinde hasar depozitosu alınmış ise hasar depozitosu çıkış saatinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra herhangi bir hasara rastlanmamış ise müşteriye elden teslim edilecektir . Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda İlledevilla Emlak’a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa kontrolü yapılamadan müşterinin villadan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Eğer müşteri villaya herhangi bir zarar vermiş ise hasar depozitosundan bu hasar giderilecek geri kalan meblağ müşteriye gönderilecektir .

 

Villa Kapasitesi

   Villalarımıza web sayfalarımızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, İlledevilla Emlak'a yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre İlledevilla Emlak uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. İlledevilla Emlak , müşteriden ilave ücret talep etme hakkına da sahiptir.

    Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda    İlledevilla Emlak misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir .

 

Villa Temizliği , Bakımı ve Ekstra giderler

      Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve hizmet ücrete tabidir.

      Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir .

      Aksi, web sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa detay sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

 

Evcil Hayvan ve Sigara Kullanımı

     Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir . Villa ilanlarında evcil hayvan kabul edilip edilmediğine bakmanızı önemle rica ederiz .

     Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir . Bu uyarıları dikkate almamak sözleşmenin feshi ve herhangi bir geri ödeme yapmaksızın villayı boşaltmanızı isteme hakkını bize verir .

 

Rezervasyon İptal Şartları

     Herhangi bir sebeple müşteri yaptırmış olduğunuz rezervasyonun iptalini istemeniz durumunda , müşterinin rezervasyon iptal istemini yazılı olarak ( E-mail / Fax ) tarafımıza bildirmesi gerekmektedir . Bu bildirimi yaptığı andan itibaren müşterinin rezerve ettiği tarihler açılır ve satışa sunulur . Aynı tarihlerin tekrar satılması durumunda ödemiş olduğu kaporayı aynı villa veya başka bir villada aynı yıl içersinde  kullanabilir . Ama açılan tarihler satılamaz ise müşterinin ödemiş olduğu kaporanın geri ödenmesi söz konusu değildir. Başka bir villada veya ileri tarihlerde de bu kapora bedelini kullanamaz . Bu bağlamda yerine başka bir müşteri yönlendirmesi  mağduriyetin giderilebilmesi açısından önemli olacaktır .

     Her hangi bir şekilde Müşteri rezerve ettiği yerin satılmasını beklemek istemiyor ya da yerine başka bir müşteri de göndermek istemiyorsa rezervasyon iptal şartları aşağıdaki gibidir . Müşteri rezervasyon yaptırmakla bu şartları zaten baştan kabul etmiş sayılır .

·         Rezervasyon tarihine 60 gün veya daha fazla süre kala yapılan iptallerde toplam kaporanın %60 ı Müşteri'ye geri ödenir .

·         Rezervasyon tarihine 59 - 31 gün kala yapılan iptallerde ödenen toplam kaporanın %40 ı Müşteri'ye geri ödenir .

·         Rezervasyon tarihine 30 ve daha az gün kala yapılan iptallerde Müşteri'ye herhangi bir ödeme yapılmaz .

     Yukarıda belirtilen şartlar dahilinde geri ödenecek kapora miktarından her türlü masraflar düşüldükten sonra kalan miktar Müşteri'ye gönderilir .

      Ayrıca Villa sahiplerinin haklarının korunması kapsamında , Müşteri rezervasyonunu 30 günden daha az zaman kala iptal etme talebinde bulunursa karşılaşacağı yükümlülükler aşağıdaki gibidir . Müşteri aşağıda listelenen ücretleri ödemeyi kabul ve taahhüt eder .

          Rezervasyon tarihine 29 - 15 gün kala yapılan iptallerde Müşteri toplam bedelin %50 sini ödemeyi kabul ve taahhüt eder .

          Rezervasyon tarihine 15 günden daha az süre kala yapılan rezervasyon iptallerinde, toplam kiralama bedelini Müşteri ödemeyi kabul ve taahhüt eder .

          Ödemeler İlledevilla Emlak banka hesap numaralarına havale olarak gönderilir .

        Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde İlledevilla Emlak söz konusu rezervasyonu iptal etme ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar .

 

Hasar Depozitosu

      Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında belirlenecek ve müşteriye gönderilen rezervasyon onay belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde; sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar/eksik yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına veya western union bilgilerine gönderilip gönderim ücreti depozitonun içerisinden kesilecektik. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

 

Sorumluluklarımız

      İlledevilla Emlak villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından İlledevilla Emlak'a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir.İlledevilla Emlak  bu talebi villa sahibine ya da ilgili kişi - şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlamaya çalışacaktır . İlledevilla Emlak zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. İlledevilla Emlak villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan  İlledevilla Emlak sorumlu tutulamaz.

     Müşteri villadan ayrıldıktan sonra villada kaldığı süre içerisinde İlledevilla Emlak'a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

Müşterinin Sorumlulukları

     Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villa çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda İlledevilla  Emlak  bir temizlik ücreti tutarını hasar depozitosundan tahsil edecektir.

     Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda müşteriler İlledevilla Emlak’i haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosu alınmamışsa müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

      Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında İlledevilla  Emlak'e bir şikayet ulaşması durumunda İlledevilla Emlak müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir. Bu durumlarda müşteriye herhangi bir geri ödeme yapılmaz .

     Müşterinin, rezervasyon yapıldığı tarihte, forma girdiği iletişim bilgilerinde bir değişiklik olması halinde, İlledevilla Emlak'a bildirmesi gereklidir. Aksi durumda yaşanacak aksaklıklardan İlledevilla  Emlak sorumlu değildir. Her türlü bilirdim yazılı olarak yapılmalıdır .

    Yurtdışından gelen müşterilerimizin, iletişim için Türkiye'de geçerli olan bir telefon numarası vermesi gereklidir.

 

Mücbir Sebepler

     Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda İlledevilla Emlak hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, İlledevilla Emlak'in engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 

Şikayetler

     Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen İlledevilla Emlak’a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum İlledevilla Emlak görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden İlledevilla Emlak kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 

İhtilaflar

      Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

 

Not 1:  Burada adı geçen villa kelimesi kiraya verilen tüm gayrimenkuller için ( villa , apart , ev , yazlık , köy evi ... )  kullanılmıştır .

Not 2:  Müşteri İlledevilla Emlak aracılığı ile villa kiralama veya rezervasyon işlemi yaptığı anda bu sözleşmenin tümünü okumuş ve kabul etmiş sayılır .


 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ? 

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com