İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

      

 

Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa Parkıİslamlar İslamlar Mahallesi / Kaş / Antalya İslamlar Hakkında Detaylı Bilgi


     İslamlar köyü , Büyük şehir yasasından sonra İslamlar mahallesi olarak anılmaya başlamıştır . Kaş'ın İslamlar Köyü iken artır İslamlar mahallesi olmuştur .  Eskiden Rumlarla Türklerin birlikte yaşadığı köyün ismi Bodamya dır ve hala köylüler kendi aralarında Bodamya ismini kullanmaktadır . İslamlar mahallesinin genel geçim kaynağı Margaz Üzümüdür . Genellikle köy Margaz üzüm asmaları ile kaplı yeşil ve yayla havasındadır . Kalkan 'da sıcaktan bunalanların sık sık kaçtığı yerleşim yerlerinden birisidir İslamlar köyü . Ortalama denizden yüksekliği 400 -500 metre civarındadır . Bundan dolayı serin ve nemsiz bir havası vardır bundan dolayı da tercih edilen yerleşim yerlerinden bir tanesidir İslamlar

    İslamlar mahallesinin tek sorunu imar çalışması yapılmamış olduğu için bozuk mahalle yolları ve heyelan bölgesi olmasıdır . Çok yağmurlu dönemlerde kaymalar meydana gelmekte bundan dolayı yıllar önce köy devlet tarafından Akbel denilen bir yere taşınmış fakat köylüler yine de arazilerini bırakmayıp köyde yaşamaya devam etmiştir . Turizmin de bölgede yer edinmeye başlaması ile imar olmaması ve köy statüsünde olmasından dolayı birden villalar ile dolan İslamlar mahallesinde 300 civarı villa bulunmaktadır . Halk yavaş yavaş tarımdan turizm alanına villa turizmi alanına yönelmiştir . Bölgedeki villalar bahçe içinde olduğu için genellikle korunaklı villalardır . Bu özelliği ile muhafazakar aileler tarafından tercih edilmektedir .

     İslamlar mahallesinde konaklama lüx havuzlu villalarda sağlanmakta bunun yanında , bir kaç tane de alabalık üretim çiftliği bulunmakta bu çiftliklerin restoran bölümleri yaz aylarında oldukça ilgi görmektedir . Son zamanlarda köy kahvaltısı veren bir kaç iş yeri daha açılmıştır . İslamlar köyü içinde bir kaç tane market bulunmakta zaruri ihtiyaçlarınızı buradan giderebilirsiniz detaylı alışveriş için Kalkana inmeniz gerekecektir . İslamlar mahallesindeki villaların çoğu korunaklı havuz ve bahçe içindedir bundan dolayı balayı düşünen ve muhafazakar aileler için kesinlikle uygun konumdadır .

    İslamlar mahallesine geldiğiniz zaman bir çok köylü sizlere yer satmaya çalışabilir , zaten havası ve doğası da sizi kesinlikle etkileyecektir . Yalnız imar geçmemiş olduğunu ve heyelan bölgesi olduğunu göz önüne almanızı öneririm . Bazı bölgelerde inşaat yapmanız tehlikeli ve sağlıksız olacaktır İslamlarda çünkü kayma tehlikesi olabilir bundan dolayı bölgeyi tanıyan güvendiğiniz kişilerin rehberliğinde arsa almanızı öneririm böyle bir niyetiniz olur ise . Biz bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz .

     İslamlara nasıl ulaşırım ? sorusuna cevap verecek olursak . İslamlar mahallesine belli bir dolmuş yada otobüs servisi yoktur . Bu durumdan dolayı ya kendi aracınız ile gelmelisiniz yada Kalkan'dan  Taksi ile gelmeniz gerekecektir . Taksi tercihi biraz pahalıya gelebilir . Genellikle bölgenin merkezi noktası Kalkan'dır .

    

   Bölge ile alakalı kafanıza takılan konular olur ise mesai saatleri içinde bizi ararsanız sizlere yardımcı olmaya , aydınlatmaya çalışırız .

 

İslamlar'ın diğer yerleşim yerlerine ve önemli merkezlere uzaklığı  :  ( Uzaklıklar ortalama uzaklıktır yol durumlarına göre sapma olabilir )
Antalya'ya Mesafe  180 Km Üzümlü Mahallesine Mesafe      4 Km Patara Plajına Mesafe  10 Km
Kalkan'a Mesafe      9 Km Patara Mahallesine Mesafe    10 Km Kaputaş Plajına Mesafe  15 Km
Fethiye 'ye Mesafe    85 Km Antalya Hava Limanına Mesafe  200 Km Saklıkent Doğa Parkına Mesafe  35 Km
Kaş'a Mesafe    32 Km Dalaman Hava Limanına Mesafe  135 Km Yakapark Doğa Parkına Mesafe  45 Km

 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ? 

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com