İSTEDİĞİN ÖZELLİKTE SATILIK KİRALIK EV ARSA VİLLA TARLA ...


Ana Sayfa

   

Yerleşim Yerleri :  Kaş , Kalkan , Patara , Üzümlü , İslamlar       Plajlar :  Patara Plajı , Kaputaş Plajı , Kalkan Plajları , Kaş Plajları  

Gezilecek Görülecek Yerler :  Patara Antik Kenti , Xanthos Antik Kenti , Letoon Antik Kenti , Tlos Antik kenti , Saklıkent Doğa Parkı , Yakapark Doğa ParkıPatara Plajı Patara Plajı , Patara Kumsalı  Kalkan  / Kaş / Antalya Patara Plajı Hakkında


    

     Patara Plajı , Patara kumsalının Antalya tarafındaki başlangıcında konumlanmış Patara Gelemiş köyü içindeki kumlardan oluşan sığı bir plajdır. Patara plajı derin olmaması nedeni ile özellikle çocukların tercih edebileceği ve rahatlıkla ailecek denize girebileceğiniz nedir plajlardan birisidir . Patara plajı içinde yiyecek içecek servisi yapan bir işletme bulunmakta olup buradan gereksinimlerinizi giderebilirsiniz ayrıca aynı yerde duş alabilme imkanınız da mevcuttur . Patara plajında şezlong ve şemsiye kiralama şansınızda bulunmaktadır .

     Patara Kumsalı caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanlarındandır bunun için gece Patara kumsalında bulunmak yasaktır . Caretta kaplumbağalarının yavruları ışığa doğru gittiği için plajda yakacağınız ateş yada ışıklar onların denize ulaşmalarını engelleyeceği için geceleri Patara plajında bulunmanız sakıncalıdır .

    Patara plajının bir diğer özelliği de gün batımıdır . Özellikle romantik bir yapıya sahipseniz eşinizle yada sevgilinizle Patara'dan bir gün batımını el ele geçirmenizi öneririm . Avrupa'nın bir çok yerinden bu güzelliği izlemek için insanlar Patara plajına gelmektedir .

    Patara kumsalı 17 km lik bir uzunlukta tamamen kumlardan ve kumullardan oluşan nadir plajlardan birisidir bundan dolayı sahil yürüyüşü yapabileceğiniz gibi kumda koşu yapabilir veya rahat bir şekilde denize girmek istiyorsanız 10 - 15 dakikalık bir yürüyüş ile gözlerden uzaklaşıp gönlünüzce denize girme imkanınız olacaktır .

    Patara plajı ile Patara antik kenti iç içe girmiş olduğu için bunu fırsat bilen antik kent işletmecisi Patara plajına girişte sizden ücret talep edecektir ve ücret vermeden Patara'ya giriş yapma imkanınız yoktur . Girişte kişi başı belli bir ücret sizden talep edilecektir , fiyatlar değişmekte olup kişi başı 10 tl civarıdır . Müze kart geçişlerde geçerlidir . Yanlış bir uygulama olduğunu bölge halkı ve gelen turistler defalarca müze yetkililerine söylemiş olmasına rağmen plaja giderken Patara antik kentinin içinden geçildiği için antik kenti gezmişsiniz varsayılıp bu ücret talep edilmektedir . Size önerim bu ücreti ödemiş iken Patara Antik kentini de gezmenizdir .

    Patara plajının Kaş'a uzaklığı 27 km civarındandır . Kaştan kendi aracınız ile Patara plajına ulaşabilirsiniz .

    Patara Plajının Kalkan'a uzaklığı 7 km civarındadır. Kalkan'dan Patara plajına dolmuş ile ve taksi ile ulaşabileceğiniz gibi kendi aracınız ile de 10 dakikada Patara plajına ulaşabilirsiniz .

    Üzümlü Mahallesinden Patara plajına ulaşmak için kendi aracınız olması gerekmektedir . Patara plajı ile Üzümlü mahallesi arası 10 km civarıdır .

    İslamlar Mahallesinden Patara plajına kendi aracınız ile ulaşmanız gerekmektedir . Patara plajı ile İslamlar arası 10 km civarındadır .

   

    Bölge ile alakalı kafanıza takılan konular olur ise mesai saatleri içinde bizi ararsanız sizlere yardımcı olmaya , aydınlatmaya çalışırız .

 


 

 * Kaş'a nasıl ulaşırım  ?  * Villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

 

 * Kalkan'a nasıl ulaşırım ?  * Kiralık Villada kalırken dikkat edilmesi gerekenler
 * Üzümlü'ye nasıl ulaşırım ?  * Kaş , Kalkan da Gezmeniz Görmeniz gereken yerler ?
 * İslamlar'a nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , Kaş , Üzümlü , İslamlar da neler yapabilirsiniz ?
 * Patara'ya nasıl ulaşırım ?  * Kalkan , İslamlar , Üzümlü de bir yazlığınız olsun ister misiniz ?

İlledevilla Emlak

Üzümlü Mah. Merkez Sok. No : 60 Kaş / Antalya     Telefon - Whatsapp : 0542 743 743 1   Mail : info@illedevilla.com